1. Mööblit peab kasutama kuivas, soojas, köetavas ja ventileeritavas ruumis, temperatuuril +2 kuni +40 °С, suhtelise õhuniiskuse juures 45 kuni 70%.
2. Kõrge või madal temperatuur ning selle ootamatu kõikumine võib mööblitoodet või selle osi tõsiselt kahjustada. Mööblitooted ei tohi asuda soojusallikale ligemal kui 1 meeter. Hoidmise ja/või kasutamise soovituslik õhutemperatuur on +18 kuni +25 °С. Ärge lubage mööblitoodete kontakti kuumade esemete (triikraud, anum keeva veega jmt) või kestva kuumutava toimega kiirgusallikatega (suure võimsusega lambivalgus, ilma ekraanita mikrolainekiirgurid jmt).
3. Mööbel peab olema kaitstud otsese päikesevalguse eest, seda ei ole soovitav paigutada kütteseadmete, niiskete ja külmade seinte lähedusse vältimaks mööbli välisilme ja kasutusomaduste halvenemist.
4. Mööbli pinda tuleb hoida mehaaniliste kahjustuste eest.
5. Püüdke köögi panipaiku ja väljatõmmatavaid sahtleid ühtlaselt koormata, säilitades liugdetailide tasakaalu. Asju on soovitav riiulitele paigutada järgmise põhimõtte järgi: raskemad äärte poole (sahtli seinte poole) ja kergemad keskosale lähemale.
6. Pidage meeles, et puitlaastplaadile (PLP) on lubamatu staatiline vertikaalne koormus: väljatõmmatavale köögisahtlile üle 5 kg, metallsahtli põhjale (metabox) – üle 18 kg, (tandembox) – üle 35 kg; riiulitele (kapid, stellaažid) – üle 8 kg.
7. Mööbliplaadi pundumise ja plastiku või kile lahti tulemise vältimiseks vältige auru otsest mõju (elektrikann, elektri-aurukeetjad jm) ning vee kogunemist mööblitoodete pinnale.
8. Mööbli pinda ja furnituuri võib puhastada niiske lapi ja seebilahusega, koos sellele järgneva kuivatamisega. Plekkide eemaldamiseks pinnalt võib kasutada mööbli puhastamise erivahendeid, mis ei sisalda eetrit, atsetooni, bensiini ja muid lahusteid.
9. Mööbli pinnale ei ole lubatud asetada kuumasid, ilma soojusisolatsioonita esemeid.
10. Mööblifurnituuri katte kahjustuste vältimiseks tuleb toiduhappeid säilitada suletud nõus.