Töötame
E - R: 10:00 - 18:00
 
Aadress
Tammsaare tee 85, Tallinn
 
Telefon
+372 688 05 68

Köögimööbli kasutusjuhend

1. Mööblit peab kasutama kuivas, soojas, köetavas ja ventileeritavas ruumis, temperatuuril +2 kuni +40 °С, suhtelise õhuniiskuse juures 45 kuni 70%.

2. Kõrge või madal temperatuur ning selle ootamatu kõikumine võib mööblitoodet või selle osi tõsiselt kahjustada. Mööblitooted ei tohi asuda soojusallikale ligemal kui 1 meeter. Hoidmise ja/või kasutamise soovituslik õhutemperatuur on +18 kuni +25 °С. Ärge lubage mööblitoodete kontakti kuumade esemete (triikraud, anum keeva veega jmt) või kestva kuumutava toimega kiirgusallikatega (suure võimsusega lambivalgus, ilma ekraanita mikrolainekiirgurid jmt).

3. Mööbel peab olema kaitstud otsese päikesevalguse eest, seda ei ole soovitav paigutada kütteseadmete, niiskete ja külmade seinte lähedusse vältimaks mööbli välisilme ja kasutusomaduste halvenemist.

4. Mööbli pinda tuleb hoida mehaaniliste kahjustuste eest.

5. Püüdke köögi panipaiku ja väljatõmmatavaid sahtleid ühtlaselt koormata, säilitades liugdetailide tasakaalu. Asju on soovitav riiulitele paigutada järgmise põhimõtte järgi: raskemad äärte poole (sahtli seinte poole) ja kergemad keskosale lähemale.

6. Pidage meeles, et puitlaastplaadile (PLP) on lubamatu staatiline vertikaalne koormus: väljatõmmatavale köögisahtlile üle 5 kg, metallsahtli põhjale (metabox) – üle 18 kg, (tandembox) – üle 35 kg; riiulitele (kapid, stellaažid) – üle 8 kg.

7. Mööbliplaadi pundumise ja plastiku või kile lahti tulemise vältimiseks vältige auru otsest mõju (elektrikann, elektri-aurukeetjad jm) ning vee kogunemist mööblitoodete pinnale.

8. Mööbli pinda ja furnituuri võib puhastada niiske lapi ja seebilahusega, koos sellele järgneva kuivatamisega. Plekkide eemaldamiseks pinnalt võib kasutada mööbli puhastamise erivahendeid, mis ei sisalda eetrit, atsetooni, bensiini ja muid lahusteid.

9. Mööbli pinnale ei ole lubatud asetada kuumasid, ilma soojusisolatsioonita esemeid.

10. Mööblifurnituuri katte kahjustuste vältimiseks tuleb toiduhappeid säilitada suletud nõus.

Köögikappide puhastamine

Köögikappide, laminaatkattega pindade ja sahtlite puhastamiseks tuleb kasutada veidi niisket riiet ja vedelat pesuvahendit. Peale puhastamist kuivatage pind alati pehme riidega!!! Kui Te kasutate puhastamiseks liiga niisket riiet, võib vesi pragudesse tungida ning põhjustada puidu pundumist.

Ärge kasutage agressiivseid või sööbivaid vahendeid, erinevaid poleerimisvahendeid, vahaga poleerimispastat, kõva käsna või aurupuhastit. Raskelt eemaldatava määrdumise korral (vanad rasva- ja kingamäärde plekid, viltpliiatsi jmt jäljed) võib kasutada klaasipuhastusvahendit. Enne kasutamist katsetage pesuvahendit alati pinna vähemargatavas kohas!!!

Linke ja kumeraid uksekäepidemeid puhastatakse pehme riide ja olme-pesuvahenditega, milles ei ole abrasiive, hapet, leelist ja lahusteid.

Plastikust tööpinnad

Toode on ette nähtud kasutamiseks siseruumides, kuivades tingimustes, kus keskmine ümbritseva õhu temperatuur on 20 °C ja suhteline õhuniiskus kuni 65%.

Toote paigaldamisel/kasutamisel niiskes keskkonnas tuleb plastiku ja paneelide katmata pinna ühenduskohad puitalusega töödelda niiskustõkkega.

Nõudepesumasina paigalduskohas asuv toode tuleb katta kondensaadikaitsevahendiga. Köögitehnika, valamu, segisti jmt integreerimisel tuleb toote paigalduskohas järgida nende paigalduse ja kasutamise juhendeid.

Vedelike või auru sattumisel paneelide ühenduskohta ja liimliitele, tuleb see koheselt eemaldada, kuna liimliitest läbitungimise korral põhjustab vedelik (näiteks kodutehnikast eralduv kuum aur, valamust väljapritsiv vesi jmt) toote pundumise.

Kuuma eseme (näiteks kastrulid, pannid vmt) asetamine toote pinnale võib põhjustada plastiku värvitooni muutuse, selle kihtide või servakatete lahti tulemise. Määrdunud pinda võib puhastada kodukeemiaga, järgides selle kasutusjuhiseid.

Ei tohi kasutada abrasiivmaterjali sisaldavaid vahendeid. Peale puhastamist tuleb toode kuivatada.

Tööpinnad kunstkivist STARON®

Ei ole soovitav asetada kuumasid esemeid vahetult STARON®-ist tööpinnale.

Asetage kuumaalus tingimata kuuma eseme alla.

Vältige kontsentreeritud leeliste, hapete, puhastusvahendite ja lahustite sattumist STARON®-i pinnale.

Nende pinnale sattumise korral tuleb pind pesta rohke vee ja seebi lahusega. Vastasel juhul võib pind kahjustuda. Igapäevasel kasutamisel võivad pinnale, nagu igale teisele materjalile, tekkida kriimustused. Kriimustuste vältimiseks ei soovitata köögis STARON®-it kasutada lõikepinnana. Puhastamiseks

tuleb kasutada mitteabrasiivseid puhastuspastasid. Tumeda värvitooni korral on kriimustused ja tolm pinnal rohkem märgatavad, seetõttu vajavad need pinnad suuremat hoolt ja tähelepanu.

Kui STARON®-i pind on siiski mingil põhjusel kahjustunud – ärge heitke meelt! Kahjustused saab kohapeal kõrvaldada ning toode omandab jälle oma esialgse välimuse.

Garantiitingimused

Garantii ei laiene:

1. Toote otsese mittesihtotstarbelise kasutamise korral;

2. Toote ebaõige kasutamise ja kasutustingimuste rikkumise korral;

3. Toote konstruktsiooni iseseisva muutmise korral;

4. Teisendus-, väljatõmbamis- ja avamis-sulgemismehhanismide ebaõige kasutamise korral;

5. Ükskõik milliste esemete teisendus-, väljatõmbamis- ja avamis-
sulgemismehhanismi sattumise korral;

6. Antud tüüpi mehhanismi ja toote suurima koormuse ületamise korral;

7. Käesolevas mööbli kasutus- ja hooldusjuhendis toodud eelmainitud nõuete ja soovituste mittetäitmine, mis põhjustab mööblitoote kui terviku puuduste tekkimise, on garantiihooldusõiguse kaotamise aluseks. Defektsete toodete ümbertegemine tootja kulul ja garantii ei laiene esikülgedele ja nähtavate mehhaaniliste vigastustega detailidele.

Märkus:

Tootja ei vastuta ebaõigest kasutamisest tingitud defektide eest. Ostja süü läbi tekkinud defektidega mööbli (koormusest tingitud purunemine, määrdumine, mittekohane kasutamine jmt) võib uuendada või remontida ostja kulul.